کوچک ترین چاپگر سه بعدی دنیا می تواند مدل هایی با جزئیات بالا بسازد

به گزارش مجله نایس پاتوق، این چاپگر از چوب، پلاستیک و یک موتور ساخته شده است و حداکثر ارتفاع آن به 41 میلی متر می رسد.

کوچک ترین چاپگر سه بعدی دنیا می تواند مدل هایی با جزئیات بالا بسازد

بیشتر چاپگرهای سه بعدی اندازه نسبتاً بزرگی دارند و فضای زیادی را اشغال می کنند، اما به تازگی چاپگر جدیدی ساخته شده است که ابعاد آن 18 در 31 در 41 میلی متر و وزنش تنها 17 گرم است. سازنده این دستگاه ادعا می کند که محصولش کوچک ترین چاپگر سه بعدی جهانست.

یوتوبری با نام کاربری My N Mi در ویدیویی نشان داده است که چاپگر سه بعدی کوچک او چگونه در عرض چند دقیقه مدل یک ربات کوچک را چاپ می کند. این دستگاه ظاهراً از ترکیبی از چوب، پلاستیک و یک موتور ساخته شده است که صفحه چاپگر را جابه جا می کند. روی این صفحه باید یک LED وجود داشته باشد که البته در این ویدیو پیدا نیست و به ماده صمغ تابانده می شود.

چاپگرهای سه بعدی استریولیتوگرافی (SLA) در ابعاد بزرگ تر به همین صورت عمل می کنند و اینجا صرفاً ابعاد آن کاهش پیدا کرده است. در بخشی از این ویدیو می بینیم که کاربر با یک سرنگ محفظه چاپگر را از صمغ پر می کند. همچنین انرژی دستگاه از طریق یک کابل microUSB تأمین و داده ها هم با همین رابط به دستگاه ارسال می شود.

دانلود

فیلم اصلی

کد ویدیو

کوچک ترین چاپگر سه بعدی جهان دقت بالایی دارد

My N Mi در این ویدیو ادعا می کند که چاپگر او می تواند اشیایی با اندازه حدبیشتر 11 در 11 در 17 میلی متر را با دقت 0.135 میلی متری بسازد. برای مقایسه می توان به چاپگر Anycubic Photon M3 اشاره کرد که یکی از بهترین چاپگرهای سه بعدی بازار با دقت 0.01 میلی متر است، اما وزن آن به 7 کیلوگرم می رسد.

در انتهای فرایند چاپ، نتیجه کار از داخل چاپگر بیرون آورده می شود و می توانیم ببینیم که جزئیات بسیار خوبی روی سطح آن به چشم می خورد. به عبارت دیگر، برای چاپگری در این ابعاد و اندازه، چنین سطحی از جزئیات نه تنها قابل قبول است، بلکه فراتر از انتظار به نظر می رسد.

متأسفانه اطلاعات دقیق تری درباره قطعات این چاپگر در دسترس نیست و نمی دانیم که این سازنده قصد انتشار جزئیات بیشتر دراین باره را دارد یا خیر.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 28 بهمن 1401 بروزرسانی: 28 بهمن 1401 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2179

به "کوچک ترین چاپگر سه بعدی دنیا می تواند مدل هایی با جزئیات بالا بسازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچک ترین چاپگر سه بعدی دنیا می تواند مدل هایی با جزئیات بالا بسازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید