چرا فغانی شهرآورد 88 تهران را سوت می زند؟

به گزارش مجله نایس پاتوق، دو تساوی، دو پیروزی برای استقلال و یک پیروزی برای پرسپولیس، کارنامه علیرضا فغانی در شهرآوردهای گذشته است. سوپراستار داوری ایران در این سال ها جورکش کمیته داوران بوده و قضاوت تمام دیدارهای حساس را بر عهده داشته است. او قاضی هشتاد و هشتمین داربی خواهد بود؛ دیداری که یک بازی معمولی نیست؛ سه امتیاز دارد اما جنگ جذاب شفر و برانکو است؛ شاید دوئلی برای مشخص سرمربی بعدی تیم ملی.

چرا فغانی شهرآورد 88 تهران را سوت می زند؟

به گزارش خبرنگاران، روزنامه قانون نوشت: کاش می شد سید مهدی سیدعلی یا حسین زرگر نیز شانس قضاوت در این مسابقه را به دست می آوردند.

این نخستین واکنش علیرضا فغانی به خبر انتخابش به عنوان قاضی داربی 88 است تا او ششمین شهرآورد خود را تجربه کند. در پنج مسابقه گذشته ای که فغانی داور داربی بوده اتفاقات عجیب و غریبی و اتفاق افتاده اما با توجه به این که فغانی برترین داور ایران از نظر فنی است و تجربه قضاوت در دیدار رده بندی جام جهانی را نیز دارد، انتخاب او می تواند توجیهی منطقی داشته باشد.

به هر ترتیب برخی کارشناسان اعتقاد دارند کمیته داوران برای شکستن رکورد محسن ترکی، قضاوت این دیدار را به فغانی داده اند تا او تمام افتخارات داوری ایران را جابه جا کند. برخی دیگر اما اعتقاد دارند در حال حاضر، فغانی تنها گزینه مطمئن کمیته داوران است و گزینه دیگری وجود نداشت که در شرایط حساس فعلی بتواند قاضی داربی باشد.

اما در شهرآوردهای گذشته چه اتفاقاتی اتفاق افتاده و فغانی چه عملکردی داشته که در عین بی انگیزگی، سوت داربی را خواهد زد؟ داربی 74 نخستین شهرآوردی بود که فغانی آن را قضاوت کرد؛ همان دیداری که در 10 دقیقه انتهای کارت قرمز را مقابل چشمان مهرداد اولادی گرفت و در نهایت، پرسپولیس با وجود 10 نفره شدن موفق شد سه گل توسط ایمون زاید وارد دروازه حریف کند و کری معروف 3-10-10 را در تاریخ ثبت کند.

داربی 77 دومین شهرآورد فغانی بود؛ یک دیدار کم حادثه و پر برخورد که در نهایت با تساوی بدون گل به انتها رسید اما فغانی 10 بار به بازیکنان دو تیم کارت زرد نشان داد. این دیدار نخستین داربی برانکو و منصوریان بود و همگان چشم انتظار کسب نخستین پیروزی استقلال در لیگ شانزدهم بودند؛ اتفاقی که در نهایت رخ نداد.

داربی 83 سومین قضاوت فغانی در شهرآوردها بود؛ دیداری که با تساوی صفر – صفر به انتها رسید و اتفاق خاصی نیز در آن رخ نداد.

داربی 84 چهارمین دیداری بود که علیرضا فغانی قضاوت آن را بر عهده داشت. اشتباه بزرگ او در سالم اعلام شدن گل خطای سیدجلال حسینی تاثیری در نتیجه نداشت و در نهایت استقلال برنده بازی شد؛ هر چند که هر دو تیم معتقد بودند در حق شان اجحاف گردیده، اخراج مهدی رحمتی در کنار کمتر اعلام شدن وقت اضافه بازی از مهم ترین دلایل این اعتراضات بودند.

داربی 86 آخرین دیدار سرخابی ها بود که فغانی سوت بازی اش را به صدا درآورد؛ دیداری که او گل سیدجلال حسینی را به اشتباه خطا تشخیص نداد و رابسون را نیز در دقیقه 28 اخراج نکرد.

دو تساوی، دو پیروزی برای استقلال و یک پیروزی برای پرسپولیس، کارنامه علیرضا فغانی در شهرآوردهای گذشته است. سوپراستار داوری ایران در این سال ها جورکش کمیته داوران بوده و قضاوت تمام دیدارهای حساس را بر عهده داشته است. او قاضی هشتاد و هشتمین داربی خواهد بود؛ دیداری که یک بازی معمولی نیست؛ سه امتیاز دارد اما جنگ جذاب شفر و برانکو است؛ شاید دوئلی برای مشخص سرمربی بعدی تیم ملی.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 53

به "چرا فغانی شهرآورد 88 تهران را سوت می زند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا فغانی شهرآورد 88 تهران را سوت می زند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید