واکنش فیلیمو به صحبت های اخیر رییس ساترا

به گزارش مجله نایس پاتوق، فیلیمو درباره مصاحبه اخیر رییس ساترا در مورد شرایط پلتفرم های سینمای خانگی و تایید نامه منتشر شده در رسانه ها، چند سوال مهم را با ساترا، کارشناسان و مردم مطرح می نماید.

واکنش فیلیمو به صحبت های اخیر رییس ساترا

به گزارش روابط عمومی فیلیمو، متن این سوال ها به توضیح زیر است:

1- ایجاد هر ساختاری در سطح ملی و فرادستگاهی مانند ساترا، نیازمند قانون تاسیس یا قانون تشکیلات با وظایف و اختیارت روشن است. لطفا در این خصوص شفاف سازی گردد که کدام مرجع قانون گذاری یا تدوین مقررات در کشور به این مهم اهتمام ورزیده و سند مورد نظر برای اطلاع عموم رونمایی گردد.

2- آیا از اصطلاح فنی-فرهنگی صوت و تصویر فراگیر در مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی یا شورای عالی فضای مجازی تعریف دقیقی ارائه شده است یا خیر؟ آیا پلتفرم های نمایش درخواستی، شامل این تعریف می شوند یا خیر؟

3- آیا منطقی است که ساختاری منقبض، کند و ایستا، خود قوانین و اقلیم حکمرانی اش را تعریف کند، خود اجرا کند و خود هنگام مناقشه و اختلاف، مرجع رسیدگی به تخلفات باشد؟ بخش خصوصی چگونه می تواند با چنین تنظیم گر ذینفعی رابطه منطقی و حرفه ای داشته باشد؟

ما از تنظیم گری منصفانه و نظارت دغدغه مندانه بر مبنای ضوابطی شفاف و روشن استقبال می کنیم ولیکن انسداد ایجاد شده را محصول عملکرد بی ضابطه ساترا و عدم تمایل این مجموعه به قانونمند شدن به وسیله مراجع ذیصلاح می دانیم.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1401 بروزرسانی: 5 مرداد 1401 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 2071

به "واکنش فیلیمو به صحبت های اخیر رییس ساترا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش فیلیمو به صحبت های اخیر رییس ساترا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید