دست سازه های مادران شهر تهران در قلب طهران

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرگزاری خبرنگاران- نمایشگاه یلدا بازار در بوستان زندگی واقع در محله هرندی منطقه 12 در حال برگزاری است و دست سازه های بانوان سرپرست خانوار در آن به فروش می رسد.

دست سازه های مادران شهر تهران در قلب طهران

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، به مناسبت شب یلدا و برای حمایت از زنان سرپرست خانوار بازارچه یلدا از 27 آذر در بوستان زندگی منطقه 12 در حال برگزاری است و تا 30 آذر ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، نمایشگاه بازارچه یلدا به مناسبت شب یلدا و برای زنان سرپرست خانوار خوداشتغال ایجاد شده و یک فرصت شغلی و حمایتی برای این افراد است که به مدت چهار روز از 27 تا 30 آذر از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر در فاز دوم بوستان زندگی و در ضلع شمال دریاچه این بوستان برگزار می گردد.

هدف از ایجاد این بازارچه که به همت اداره امور بانوان منطقه برگزار شده، حمایت از زنان سرپرست خانوار است و بوستان زندگی در محله هرندی به این دلیل برای برگزاری این نمایشگاه انتخاب شد که در این محله به عنوان یک محله کم برخوردار، رونق زندگی صورت گیرد و ارتقای کیفیت زندگی با حضور شهروندان ایجاد گردد.

به گفته برگزارکنندگان این نمایشگاه، این بازارچه اولین نمایشگاه خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار است که با حضور 24 زن سرپرست خانوار به صورت پایلوت در بوستان زندگی برگزار می گردد که اگر برگزاری این نمایشگاه بازخوردهای مثبتی داشته باشد، یک نمایشگاه دائمی برای زنان سرپرست خانوار ایجاد خواهد شد.

لازم به ذکر است در حال حاضر 1451 زن سرپرست خانوار در منطقه 12 وجود دارند که از این بین 132 نفر در مراکز کوثر و همچنین به صورت مشاغل خانگی و خوداشتغالی مشغول به کارند. منطقه 12 در این دوره در حال به روزرسانی زنان سرپرست خانوار است و بر اساس گروه سنی و جامعه هدف برای آنها برنامه ریزی خواهد شد؛ بدین صورت که برای گروه سنی 25 سال تا 45 سال توانمندسازی، اشتغال و کارآفرینی و برای گروه سنی 55 تا 65 سال برنامه های حمایتی در نظر گرفته شده است؛ همچنین یک سری برنامه ها نیز برای فرزندان و دختران خانواده زنان سرپرست خانوار مانند آموزش، توانمندسازی و اوقات فراغت در نظر گرفته شده است. در بحث توانمندسازی نیز ایجاد توانایی به لحاظ شخصیتی، رفتاری، خودشناسی و مواردی مانند آموزش، اشتغال، کارآفرینی و مهارت آموزی مورد نظر شهرداری این منطقه است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1376

به "دست سازه های مادران شهر تهران در قلب طهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست سازه های مادران شهر تهران در قلب طهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید