خودداری شناورهای کوچک و صیادی سیستان و بلوچستان از رفتن به دریا

خبرنگاران: هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تا انتها هفته جاری دریای عمان در سواحل جنوب استان سیستان و بلوچستان مواج و طوفانی خواهد بود لذا شناورهای کوچک و صیادی از رفت به دریا خودداری نمایند.

خودداری شناورهای کوچک و صیادی سیستان و بلوچستان از رفتن به دریا

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زاهدان اظهار کرد: براساس آنالیز آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی و تصاویر دریافتی از ماهواره و اخطاریه جوی شماره 13، با نفوذ توده هوای سرد به شمال استان از ابتدای روز دوشنبه پنجم آبان ماه تا روز پنج شنبه هفته جاری در منطقه سیستان، وزش باد شدید و گرد و خاک پیش بینی می گردد.

رضا آزادمنش اضافه کرد: در بعضی ساعات طوفان گرد و خاک به ویژه در روزهای دوشنبه و سه شنبه رخ خواهد داد و بیشینه سرعت وزش باد در زابل به حدود 85 کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید.

وی اعلام کرد: کاهش شعاع دید و کیفیت هوا و اختلال در تردد جاده های مواصلاتی شمال استان پیش بینی می گردد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: متعاقبا گسترش گرد و غبار شمالی به زاهدان و نواحی مرکزی و نوار شرقی نیز انتظار می رود.

آزادمنش عنوان نمود: طی این مدت دمای هوا در نیمه شمالی استان حدود 8 تا 12 درجه کاهش می یابد و در روزهای سرانجامی هفته، کمینه دمای هوا در نقاط سردسیر و شهرستان زاهدان به حدود صفر درجه سلسیوس خواهد رسید.

وی اضافه کرد: وزش باد و گرد و خاک با شدت کمتر و همراه با کاهش نسبی دما در سه روز سرانجامی هفته در نواحی جنوبی و جنوب شرقی استان نیز رخ خواهد داد.

کارشناس هواشناسی سیستان و بلوچستان در خصوص اخطاریه جوی شماره 14، گفت: با توجه به شکل گیری و تقویت سامانه کم فشار استوایی به روی بخش های جنوبی دریای عمان در عرض 18 تا 20 درجه جغرافیایی و حرکت آن به طرف شمال غرب لذا از روز دوشنبه تا سرانجام هفته جاری، دریای عمان در سواحل جنوب استان مواج و توفانی پیش بینی می گردد.

آزادمنش اظهار داشت: سمت وزش باد به صورت جنوب شرق تا شمال شرق و با سرعت بیشینه حدود 30 تا 40 نات و ارتفاع امواج دریا حدود 4 تا 6 متر خواهد رسید.

وی اعلام کرد: هشدار هواشناسی این است که شناورهای کوچک و صیادی استان از رفتن به دریا خودداری نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 17 مهر 1398 شناسه مطلب: 336

به "خودداری شناورهای کوچک و صیادی سیستان و بلوچستان از رفتن به دریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری شناورهای کوچک و صیادی سیستان و بلوچستان از رفتن به دریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید