اوجاقی: ووشوی ایران لیاقت کسب خوشرنگ ترین مدال ها را در مسابقات جام جهانی دارد، با بردن چینی ها اقتدار خود را دیکته می کنیم

به گزارش مجله نایس پاتوق، حسین اوجاقی، سرمربی تیم ملی ووشو گفت: ووشوی ایران لیاقت خوشرنگ ترین مدال ها را در مسابقات جهانی دارد و باید به همین دلیل بهترین عملکرد را در چین داشته باشیم.

اوجاقی: ووشوی ایران لیاقت کسب خوشرنگ ترین مدال ها را در مسابقات جام جهانی دارد، با بردن چینی ها اقتدار خود را دیکته می کنیم

حسین اوجاقی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله نایس پاتوق، در خصوص شروع تمرینات تیم ملی ووشو برای حضور در مسابقات جام جهانی گفت: بعد از خاتمه دور اول مسابقات لیگ از روز چهارشنبه 18 مهرماه تمرینات خود را برای حضور در مسابقات جام جهانی شروع خواهیم کرد و ابتدای آبان ماه نیز به چین اعزام خواهیم شد. نفراتی به مسابقات جام جهانی اعزام خواهند شد که سال گذشته در مسابقات جهانی روسیه موفق به کسب مدال شدند.

وی توضیح داد: این نحوه حضور بازیکنان برای حضور در مسابقات جام جهانی از سوی فدراسیون جهانی اعلام گردیده است. با توجه به اینکه ما در مسابقات جهانی در هر 5 وزن موفق به کسب مدال شدیم با تیم 5 نفره در مسابقات جام جهانی حضور خواهیم داشت. البته اگر بازیکنی تمایل به حضور در این مسابقات نداشته باشد یا آسیب دیده باشد این فرصت وجود دارد که بازیکن دیگری جایگزین او گردد. همه 5 بازیکن مدال آور ما در مسابقات جهانی سال گذشته برای حضور در چین اعلام آمادگی کردند و قرار است ترکیب تیم ملی را تشکیل بدهند.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص فرصت آماده سازی کوتاه این تیم برای حضور در مسابقات جام جهانی گفت: همه این بازیکنان با توجه به اینکه درگیر مسابقات لیگ هستند از مدت ها قبل تمرینات خود را شروع کردند. سطح بالای لیگ و کورس بالای این رقابت ها باعث گردیده است که بازیکنان با تمرینات شخصی و باشگاهی در شرایط خوبی قرار داشته باشند و با یک سطح آمادگی مطلوب وارد اردوهای تیم ملی شوند.

اوجاقی در خصوص اهداف تیم ملی در مسابقات جام جهانی مطرح نمود: ما در مسابقات جهانی روسیه موفق به کسب 4 مدال طلا و یک نقره توسط حمیدرضا قلی پور شدیم. قلی پور در دیدار نهایی مغلوب بازیکن چینی شد و حالا ما به دنبال این هستیم تا با اتخاذ تاکتیک های مناسب و همفکری با قلی پور حریف چینی را در کشور خودش شکست بدهیم. یکی از اهداف ما در مسابقات جام جهانی غیر از کسب مقام قهرمانی یا نایب قهرمانی، بردن بازیکنان چینی است تا قدرت خود را به آنها دیکته کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در اوزان سایر بازیکنان تیم ملی نیز ووشوکاران چینی حضور خواهند داشت، گفت: هنوز از این موضوع اطلاع نداریم. اگر برخی کشورها و بازیکنان انصراف بدهند، چین به عنوان میزبان می تواند بازیکنان خود را جایگزین کند. این موضوع نیز هنوز برای ما محرض نگردیده است.

سرمربی تیم ملی وشوو در خصوص امکان تکرار 5 مدال مسابقات جهانی خاطر نشان کرد: صد در صد باید بهترین عملکرد را در مسابقات جام جهانی داشته باشیم، چرا که ووشو ایران لیاقت خوشرنگ ترین مدال ها را در تمام اوزان دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 بهمن 1397 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 61

به "اوجاقی: ووشوی ایران لیاقت کسب خوشرنگ ترین مدال ها را در مسابقات جام جهانی دارد، با بردن چینی ها اقتدار خود را دیکته می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوجاقی: ووشوی ایران لیاقت کسب خوشرنگ ترین مدال ها را در مسابقات جام جهانی دارد، با بردن چینی ها اقتدار خود را دیکته می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید