AFC: کاشیما آنتلرز سرسختانه پرسپولیس را تحت فشار قرار داد، بازی تأخیری در دستور کار نماینده ژاپن بود

به گزارش مجله نایس پاتوق، سایت رسمی AFC به بررسی بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا پرداخت.

AFC: کاشیما آنتلرز سرسختانه پرسپولیس را تحت فشار قرار داد، بازی تأخیری در دستور کار نماینده ژاپن بود

به گزارش مجله نایس پاتوق و به نقل از سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، کاشیما آنتلرز شنبه شب با کسب تساوی بدون گل مقابل پرسپولیس در استادیوم آزادی، در مجموع دو دیدار رفت و برگشت به برتری 2 بر صفر رسید و به اولین عنوان قهرمانی اش در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا رسید. کاشیما که با دو گل برتری از بازی رفت پا به این دیدار گذاشت، بازی تأخیری را در دیدار برگشت دو تیم به نمایش گذاشت و با فشار به پرسپولیس و مقاومت برابر حملات حریف در طول 90 دقیقه، به عنوان پادشاهی قاره آسیا رسید.

پرسپولیس در بازی برگشت تعداد پاس های بیشتری (459 پاس در مقابل 285 پاس کاشیما آنتلرز) داد و مالکیت بیشتری از توپ و میدان (61.7 درصد) را در اختیار داشت اما آنها در یک سوم زمین حریف برای پیدا کردن راه نفوذ تقلای زیادی کردند. در مجموع 77.6 درصد از کل بازی در منطقه دفاعی و یا در میانه یک سوم زمین کاشیما سپری شد اما پرسپولیسی ها متوجه شدند که کار خیلی سختی برای شکستن خط دفاعی حریف ژاپنی خود دارند.

سه پاسکاری ترکیبی برتر میزبان نمونه ای از روند بازی بود، جایی که توپ بین دو هافبک میانی پرسپولیس یعنی کمال کامیابی نیا و بشار رسن رد و بدل می شد و در خط دفاعی شان هم سیدجلال حسینی، مدافع میانی سرخپوشان توپ را به شجاع خلیل زاده، دفاع راست این تیم می داد و خلیل زاده هم آن را به حسینی برمی گرداند.

با وجود اینکه 100 هزار طرفدار، پرسپولیس را مورد تشویق قرار می دادند، کاشیما آنتلرز می دانست که نمی تواند به میزبان اجازه دهد به بازی سرعت ببخشد، برای همین از ابتدا سرسختانه پرسپولیس را تحت فشار قرار داد.

کاشیما آنتلرز در تمام طول بازی برگشت نتوانست حتی یک شوت در چارچوب دروازه پرسپولیس بزند، اما آنها در خط دفاعی خود بسیار کوشا بودند، این در حالی است که یوما سوزوکی مثل همیشه خط حمله نماینده ژاپن را رهبری می کرد.

سوزوکی 22 ساله در طول 90 دقیقه در 23 دوئل تن به تن در نیمه پرسپولیس شرکت داشت که در هشت نبرد پیروز بود و لحظه ای آرامش برای مدافعان حریف نگذاشت.

لئو سیلوا قفل دروازه پرسپولیس را در بازی رفت دو تیم در کاشیما گگردد و در بازی برگشت نیز نقشی کلیدی برای کاشیما آنتلرز ایفا کرد و ترکیب خوبی با کنتو میسائو هم در فاز هجومی و هم در فاز دفاعی شکل دادند.

این بازیکن برزیلی در چالش های میانه میدان پای ثابت بود، جایی که کاشیما آنتلرز به دنبال این بود تا مانع روی ریتم افتادن پرسپولیس گردد و 12 بار توپ را از حریف پس گرفت.

سیلوا همچنین در زمانی که صاحب توپ بود، خونسرد و موثر بود و میزان دقت پاسش 75.8 درصد - که 79.2 درصدش در زمین پرسپولیس بود - بود و یک موقعیت هم برای هم تیمی هایش ایجاد کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 فروردین 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 92

به "AFC: کاشیما آنتلرز سرسختانه پرسپولیس را تحت فشار قرار داد، بازی تأخیری در دستور کار نماینده ژاپن بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "AFC: کاشیما آنتلرز سرسختانه پرسپولیس را تحت فشار قرار داد، بازی تأخیری در دستور کار نماینده ژاپن بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید