کاهش اثرات سوء تغییرات اقلیمی بر کشاورزی کشور با مهندسی ژنتیک

به گزارش مجله نایس پاتوق، دانشیار بیوتکنولوژی کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس تاکید نمود: مهندسی ژنتیک می تواند تاثیرات سوء تغییرات اقلیمی بر کشاورزی کشور را کاهش دهد.

کاهش اثرات سوء تغییرات اقلیمی بر کشاورزی کشور با مهندسی ژنتیک

به گزارش مجله نایس پاتوق، دکتر مختار جلالی جواران با اشاره به اهمیت استفاده از فناوری های پیشرفته در برطرف تاثیرات منفی تغییرات اقلیمی بر تولیدات کشاورزان، توجه هر چه بیشتر مسوولان عالی کشور به فناوری زیستی به ویژه مهندسی ژنتیک را خواهان شد.

وی که با همراهی جمعی از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس به منظور آشنایی با فعالیتها و طرح های در دست اقدام پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در این پژوهشگاه حضور یافته بود، اظهار کرد: مهندسی ژنتیک از موثرترین و مورد توجه ترین زمینه های فناوری در حوزه کشاورزی است که خوشبختانه کشور ما به موقع با پیشرفتهای این فناوری همراه شده است. پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی از مجموعه هایی است که در این زمینه مایه افتخار کشور است و خوشحالم که این امکان توسط پژوهشگاه فراهم شده که دانشجویان با بازدید مستقیم از بخش های مختلف تحقیقاتی پژوهشگاه با پیشرفت ها و فعالیت های در حال اجرا در این مجموعه پژوهشی پیشرو آشنا شوند.

عضو هیات علمی گروه بیوتکنولوژی دانشکده کشاورزی دانشگاه تربیت مدرس گفت: این قبیل بازدیدها نقش موثری در آشنایی دانشجویان با نیازهای پژوهشی کشور دارد و انگیزه آنها را برای فعالیتهای تحقیقاتی افزایش می دهد.

بر اساس اعلام روابط عمومی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، جلالی جواران در سرانجام پیشنهاد کرد که پژوهشگاه در کنار بازدیدهای مستمر حداقل یک بار در هر فصل روزی را به عنوان درب های باز برای بازدیدهای عمومی خصوصاً میزبانی از دانش آموزان اختصاص دهد و علاوه بر این از ظرفیت های فضای مجازی مثل وب سایت و تالارهای گفت وگوی اینترنتی برای آشنایی دانش آموزان با فناوری زیستی و فعالیتهای پژوهشگاه و پاسخ گویی به سوالات آنها استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 204

به "کاهش اثرات سوء تغییرات اقلیمی بر کشاورزی کشور با مهندسی ژنتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش اثرات سوء تغییرات اقلیمی بر کشاورزی کشور با مهندسی ژنتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید