چین نفت ارزان ذخیره می نماید

به گزارش مجله نایس پاتوق، خبرنگاران: در حالی که قیمت نفت طی ماه های اخیر 41 درصد کاهش یافته چین در پی افزایش حجم ذخایر نفتی استراتژیک خود برآمده است.

چین نفت ارزان ذخیره می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از بلومبرگ، در حالی که چین به عنوان بزرگترین مصرف نماینده انرژی در حال ذخیره کردن نفت خام است، ظاهرا نبرد اوپک با فراوری نمایندگان رقیب در بازار نفت، به سود پکن تمام شده است.

بر اساس اعلام موسسه انرژی اسپکتس در لندن، کوشش های چین برای افزایش ذخایر نفت خود ممکن است حجم واردات نفت این کشور در سال 2015 را به میزان 700 هزار بشکه در روز افزایش دهد. این بیش از نیمی از افزایش تقاضای دنیای ای است که توسط موسسه سیتی گروپ پیش بینی شده است. پس از آنکه سازمان کشورهای صادر نماینده نفت (اوپک) در نشست هفته گذشته خود، از کاهش فراوری خود خودداری کرد، قیمت نفت برنت نسبت به بالاترین رقم ثبت شده خود در ماه ژوئن، 41 درصد کاهش یافت.

بدین ترتیب معدود سرمایه گذاران حاضر در بازار نفت که به افزایش مجدد قیمت ها امید بسته اند، حداقل می توانند روی افزایش تقاضای چین حساب باز نمایند. با وجود رسیدن میزان فراوری نفت آمریکا به بالاترین رقم در بیش از 3 دهه اخیر، اوپک هفته گذشته تصمیم گرفت میزان فراوری خود را کاهش ندهد و همین موجب تشدید رجحان عرضه در بازار نفت شد. در حالی که قیمت نفت روند کاهشی خود را ادامه می دهد و به سطح پایین ترین رقم در بیش از 4 سال گذشته رسیده است، چین به دنبال افزایش حجم ذخایر نفتی استراتژیک خود است.

گوردون کوان، تحلیلگر بازار نفت در موسسه نومورا هولدینگز در این باره گفت: این فرصتی طلایی برای افزایش حجم ذخیره نفت استراتژیک با قیمتی پایین است. وی اضافه نمود، چین، منتفع بزرگ تصمیم اخیر اوپک خواهد بود.

بر اساس آمارهای گمرکی، چین در نه ماهه نخست سال جاری، واردات نفت خود را 8.3 درصد، معادل 460 هزار بشکه در روز افزایش داد که سریعترین میزان رشد از سال 2010 تاکنون است. آژانس بین المللی انرژی نیز پیش بینی کرد چین در طی 2 دهه آینده، با پشت سر گذاشتن آمریکا، به بزرگترین مصرف نماینده نفت دنیا تبدیل خواهد شد.

156

منبع: تسنیم
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 554

به "چین نفت ارزان ذخیره می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین نفت ارزان ذخیره می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید