پاسخ ترامپ به سوالی درباره لغو تعرفه های گمرکی برکالاهای چینی

به گزارش مجله نایس پاتوق، فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا روز آدینه گفت که وی با لغو تعرفه ها بر کالاهای چینی موافقت نکرده است.

پاسخ ترامپ به سوالی درباره لغو تعرفه های گمرکی برکالاهای چینی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

رئیس جمهور آمریکا پیش از ترک کاخ سفید به خبرنگاران در این باره گفت: چین خواهان یک توافق تجاری با آمریکا بوده و این توافق در آمریکا امضا خواهد شد.

روز گذشته وزیر بازرگانی چین بیان کرد: دو کشور چین و آمریکا باید همزمان بعضی از تعرفه های اعمال شده را لغو نمایند که در چنین حالتی فاز نخست مذاکرات تجاری به نتیجه خواهد رسید.

گائوفنگ، سخنگوی وزارت بازرگانی چین نیز روز گذشته گفت: سهم هر دو کشور از تعرفه هایی که لغو می نمایند باید یکسان باشد و در باره مقدار تعرفه ها باید بین دو طرف مذاکره صورت گیرد.

ترامپ همیشه چین را متهم نموده که توازن تجاری بین دو کشور را به نفع خود بر هم زده و از روسای جمهور سابق آمریکا نیز بخاطر دادن چنین اجازه ای به پکن انتقاد نموده است. وی اول شهریور ماه نیز به بنگاه های مالی آمریکا هشدار داد که چین را ترک نمایند و به آمریکا بازگردند.

چین هم در این جنگ تعرفه ای بیکار ننشسته و متقابلا تعرفه هایی بر واردات کالا از آمریکا وضع نموده است، بخصوص بر کالاهایی که محصول آن دسته از ایالت های آمریکا هستند که پایگاه رای دونالد ترامپ محسوب می شوند. چینی ها از جمله بر نفت خام وارداتی از آمریکا نیز تعرفه 5 درصدی اعمال نموده اند.

پکن رفتار واشنگتن را در جنگ تعرفه ای به قلدری تعبیر نموده و از آن به شدت انتقاد نموده است.

سیاست آمریکا مبنی بر محدودسازی چین به عنوان یک رقیب جهانی اگرچه در دوران روسای پیشین جمهوری آمریکا نیز سابقه داشت اما در دوران ریاست جمهوری ترامپ، ابعاد جدی تری به خود گرفته است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 468

به "پاسخ ترامپ به سوالی درباره لغو تعرفه های گمرکی برکالاهای چینی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاسخ ترامپ به سوالی درباره لغو تعرفه های گمرکی برکالاهای چینی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید