همکاری اینترپل و یگان حفاظت محیط زیست برای کاهش قاچاق حیات وحش

به گزارش مجله نایس پاتوق، فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست از تشکیل کمیته ای مشترک و به پیشنهاد پلیس بین الملل اطلاع داد و گفت: این کمیته برای کاهش میزان قاچاق حیات وحش در ایران تشکیل می گردد.

همکاری اینترپل و یگان حفاظت محیط زیست برای کاهش قاچاق حیات وحش

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرهنگ جمشید محبت خانی با اشاره به میزان بالای قاچاق حیات وحش در ایران توضیح داد: رتبه ایران در دنیا در حوزه قاچاق حیات وحش، رتبه خوبی نیست. به همین دلیل با سردار شیرزاد - رییس پلیس بین الملل کشور- صحبت کردم و تصمیم داریم سال جاری در اولین فرصت ممکن با درخواست و پیشنهاد پلیس بین الملل و به دبیری یگان حفاظت سازمان محیط زیست، کمیته ای در این زمینه تشکیل گردد.

وی با اشاره به حضور همزمان پلیس بین الملل و سازمان محیط زیست در این کمیته گفت: سازمان هایی که دراین حوزه نقش دارند و می توانند موثر باشند نیز در این کمیته عضو می شوند تا بتوانیم موضوع را دنبال کنیم.

فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست با ابراز امیدواری نسبت به اینکه رتبه کشور در حوزه قاچاق حیات وحش به رده های پایین تر تقلیل داده گردد و در این بخش نیز ایران در بین سایر ممالک دنیا سرافراز باشد، اظهار کرد: قاچاق حیات وحش برای پلیس بین الملل نیز دغدغه است و قطعا پلیس اینترپل دستگاه های درگیر را به ما اعلام می نمایند و به زودی پس از موافقت رییس سازمان محیط زیست، اقدامات لازم را در کمیته مذکور و کوشش برای کاهش قاچاق حیات وحش انجام می دهیم.

محبت خانی با تاکید بر اینکه سردار شیرزاد یکی از افراد دغدغه مند محیط زیست است، گفت: پلیس بین الملل سریع اقدامات مربوطه را انجام می دهد و ما نیز پس از موافقت کلانتری کمیته را تشکیل می دهیم و آغاز به کار می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، وی گفت: پیشنهاد اینترپل، دبیری یگان حفاظت در کمیته بود و با یاری رییس سازمان حفاظت محیط زیست سعی می کنیم در کوتاه ترین زمان ممکن این کمیته تشکیل گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 خرداد 1400 بروزرسانی: 19 خرداد 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1613

به "همکاری اینترپل و یگان حفاظت محیط زیست برای کاهش قاچاق حیات وحش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری اینترپل و یگان حفاظت محیط زیست برای کاهش قاچاق حیات وحش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید