نیاز ساختار شهری به سیاستگذاری کلان مدیریتی

به گزارش مجله نایس پاتوق، محمدرضا رضاپور- کارشناس امور شهری:تبیین شاخص ها، عناصر و مولفه های توسعه شهری ضرورت دارد. تحقق این مهم از ضروریاتی است که خدمت رسانی گسترده و شایسته را رقم می زند.

نیاز ساختار شهری به سیاستگذاری کلان مدیریتی

تحقق این مهم و شناخت شاخص های توسعه زمینه را برای رسیدن جامعه شهری به ایده آل ها فراهم می کند؛ این امر همچنین زمینه را برای رصد فرصت های سرمایه گذاری فراهم می کند. ارتقای عملکرد سازمانی و بروز تغییرات مثبت و عمده در ساختارهای شهری نیاز به برنامه ریزی و سیاستگذاری های کلان مدیریتی دارد. همه مشخصات و آیتم هایی که در کنار هم یک جامعه مدنی را در وسعت های شهری و یا کلانشهری تشکیل می دهند، نیاز به پویایی و به روز شدن دارند؛ درصورتی که خدمت رسانی در این مدار قرار گیرد، شهر به سطح قابل قبولی از توسعه پایدار می رسد.

بر این اساس لازم است نارسایی های خدمت رسانی در گام نخست شناسایی و پس از آن با تبیین الگوهای کارآمد رفع شوند. به همین جهت باید در شهرداری کرج این مساله که شهرداری ها در دوره کنونی بیش از هر زمان دیگری نیازمند داشتن یک الگوی مناسب برای اصلاحات پایدار و موثر در همه حوزه های فرهنگی، اقتصادی و ساختاری هستند، سرلوحه قرار گیرد.

برنامه ریزی های مدیریت شهری مناسب ترین عامل جهت رشد و بالندگی برنامه های شهری است. برای مطلوب بودن خدمات رسانی لازم است مدیریت شهری استراتژی های کارآمدی را تدوین و اجرایی کند؛ این استراتژی ها باید پایه علمی و کارشناسی داشته باشند. ایجاد رضایت شهروندان باید اولویت شهرداری کرج در اجرای طرح های شهری باشد. اجرای طرح ها و عملی کردن برنامه ها و سیاست ها در شهرداری با هدف تحقق این رویکرد مهم انجام می شود؛ بی شک برنامه ریزی های آموزشی که خود برای ارتقای سطح کارآمدی کارکنان صورت می گیرد، نقش بسزایی در جلب رضایت شهروندی ایفا می کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 216

به "نیاز ساختار شهری به سیاستگذاری کلان مدیریتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیاز ساختار شهری به سیاستگذاری کلان مدیریتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید