نماینده عراقی: 3 وزیر فعلی در دولت مصطفی الکاظمی حضور خواهند داشت

به گزارش مجله نایس پاتوق، یکی از قانون گذاران عراقی از نیت نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه برای استفاده از وزرای فعلی در کابینه آینده اطلاع داد.

نماینده عراقی: 3 وزیر فعلی در دولت مصطفی الکاظمی حضور خواهند داشت

به گزارش گروه بین الملل مجله نایس پاتوق، یکی از نمایندگان مجلس عراق از احتمال اینکه چند تن از وزرای کابینه فعلی، در دولت بعدی این کشور ابقا شوند، اطلاع داد.

سعد المطلبی، نماینده عضو ائتلاف دولت القانون به رهبری نوری المالکی، نخست وزیر اسبق عراق به شفق نیوز گفت که به احتمال زیاد دولت مصطفی الکاظمی (مأمور به تشکیل کابینه جدید) شماری از وزرای فعلی را به کابینه خود ملحق کند. این وزیران افرادی هستند که پیروزیت خود را نشان داده اند و برای همین، [کاظمی] میخواهد بعضی از آن ها را در سمت هایشان ابقا کند.

این نماینده پیش بینی کرد که شماری از وزرای فعلی کابینه عادل عبدالمهدی، نخست وزیر دولت پیش برد امور که تعدادشان بیش از سه نفر نیست، در مناصب خود ابقا شوند؛ چرا که شمار شمار وزرای پیروز در این کابینه، کمتر از تعداد انگشتان یک دست است.

نماینده عضو ائتلاف دولت القانون همچنین گفت که انتظار نمی رود که مصطفی کاظمی برای تشکیل کابینه مخالفت سیاسی نداشته باشد ولی محتمل است که از سوی مردم مخالفتی صورت گیرد که ضروری است برایشان شرح داده گردد.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق پنجشنبه گذشته بعد از آنکه احزاب سیاسی با نخست وزیری عدنان الزُرفی مخالفت کردند، کاظمی، رئیس اطلاعات فعلی عراق را مأمور به تشکیل کابینه کرد و او باید در ظرف یک ماه، اسامی وزرای کابینه را به مجلس تحویل دهد و رأی اعتماد گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 16 خرداد 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 928

به "نماینده عراقی: 3 وزیر فعلی در دولت مصطفی الکاظمی حضور خواهند داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: 3 وزیر فعلی در دولت مصطفی الکاظمی حضور خواهند داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید