نخست وزیر سنگاپور به دادگاه رفت

به گزارش مجله نایس پاتوق، نخست وزیر سنگاپور امروز سه شنبه بابت پرونده ای وارد دادگاه شد که در آن از یک وبلاگ نویس به خاطر به اشتراک گذاشتن یک مقاله آنلاین که در آن نخست وزیر را به رسوایی پول شویی صندوق دولتی 1MBD مالزی پیوند می دهد، شکایت نموده است.

نخست وزیر سنگاپور به دادگاه رفت

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، لی هسین لونگ، 68 ساله، به عنوان پردرآمدترین رهبر سیاسی دنیا و رئیس دولتی که وعده عدم تساهل در خصوص فساد را داده است، به عنوان فردی که برای حفاظت از خود زیاد وارد مجاری قضایی می گردد، مشهور است.

لی از لئونگ ژه هیان، یک مشاور اقتصادی 66 ساله به خاطر اشتراک یک پست فیس بوکی در نوامبر 2018 شکایت نموده که به یک مقاله سایت خبری مالزیایی به نام کاورج پیوند داشته است.

وکلای لی گفتند که این مقاله حاوی ادعاهای غلط و بی اساس بوده و لئونگ را به این متهم کردند که این پست را بدخواهانه و به منظور آسیب رساندن بازنشر نموده است. لئونگ متعاقباً این پست را پاک کرد.

لئونگ اظهار نموده که این مقاله را بدون اضافه کردن نظر یا تغییر محتوا، صرفاً به اشتراک گذاشته و این ادعاها که او مقاله فوق را با نیات بدخواهانه پست نموده، رد کرد.

انتظار می رود دادرسی لئونگ تا آخر هفته برگزار گردد و لی قرار است شهادت دهد و ادعایش مورد آنالیز قرار گیرد.

چهره های ارشد حزب اقدام مردم، از جمله پدر فقید لی یعنی لی کوآن یو، بنیان گذار سنگاپور مدرن، پیش تر از رسانه های خارجی، مخالفان سیاسی و مفسران آنلاین به خاطر افترا شکایت نموده بودند.

سنگاپور کنترل شدیدی بر رسانه های محلی دارد و سال گذشته یک قانون اخبار تقلبی وضع کرد که منتقدان درباره آن گفتند می تواند آزادی بیان را در این دولت شهر از بین ببرد. دولت می گوید این قانون انتقاد مشروع یا آزادی بیان را محدود نمی کند.

لی در سال 2015 برای چند ساعت به سوالات وبلاگ نویسی که وی را به دلیل عدم صلاحیت در ارتباط با اداره برنامه بودجه صندوق های بازنشستگی مورد تعقیب قضایی داده بود، پاسخ گفت.

در پیچ و خم پیش از دادرسی این هفته، پلیس روز آدینه وکیل لئونگ را به خاطر ادعای نقض مجرمانه اعتماد، دستگیر کرد.

این وکیل با نام لیم تئان که پیش از دادرسی آزاد شد، گفت که دستگیری او با انگیزه سیاسی صورت گرفته، که پلیس این را رد کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1189

به "نخست وزیر سنگاپور به دادگاه رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر سنگاپور به دادگاه رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید