معایب حذف شرط بومی بودن معلمان در آزمون استخدامی بیش از مزایای آن است

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: معایب حذف شدن شرط بومی بودن معلمان برای استان خوزستان بیش از مزایای آن است.

معایب حذف شرط بومی بودن معلمان در آزمون استخدامی بیش از مزایای آن است

حرج چلداوی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اظهار کرد: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش سال جاری، شرط بومی بودن مطرح نخواهد بود.

وی اضافه کرد: حذف شرط بومی بودن در استخدامی آموزش و پرورش مزایا و معایبی دارد؛ از جمله مزایای آن می توان به حذف محدودیت در جذب نیرو و تکمیل ظرفیت اشاره نمود، در نتیجه دیگر نگران خالی ماندن ظرفیت ها نیستیم.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان ادامه داد: با توجه به اینکه استخدامی، بدون قید و شرط و محدودیت بومی بودن خواهد بود، برای آموزش و پرورش استان معایب بسیار زیادی به همراه دارد که باعث می گردد در مناطق برخوردار از نیروی کافی، همچنان جذب نیرو صورت گیرد و در مناطقی که با کمبود نیرو روبرو هستند همچنان دچار کمبود نیروی انسانی باشند.

چلداوی بیان نمود: نیروهای غیربومی که جذب آموزش و پرورش می شوند نیز پس از مدت کوتاهی متقاضی خروج از استان می شوند و کمکی به جبران کمبود نیروی انسانی در خوزستان نخواهند کرد، در نتیجه کماکان شاهد کمبود معلم در استان خوزستان خواهیم بود.

وی عنوان نمود: همچنین نیروی غیربومی نمی تواند مانند نیروی بومی، دلسوز دانش آموزان استان باشد در نتیجه معایب حذف شدن شرط بومی بودن بیش از مزایای آن است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان ادامه داد: ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، شهریور 98 و برگزاری آزمون به احتمال زیاد مهرماه است. در استان خوزستان به وسیله آزمون حدود هزار و 200 معلم جذب آموزش و پرورش می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 324

به "معایب حذف شرط بومی بودن معلمان در آزمون استخدامی بیش از مزایای آن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معایب حذف شرط بومی بودن معلمان در آزمون استخدامی بیش از مزایای آن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید