مظنون به قتل سیاستمدار آلمانی به جرم خود اعتراف کرد

به گزارش مجله نایس پاتوق، دادستان کل آلمان گفت، مظنون پرونده قتل والتر لوبکه، به قتل این سیاستمدار آلمانی اعتراف نموده است.

مظنون به قتل سیاستمدار آلمانی به جرم خود اعتراف کرد

به گزارش مجله نایس پاتوق، دادستان کل آلمان به کمیسیون داخلی مجلس نمایندگان آلمان (بوندس تاگ) خبر داد که فرد مظنون به قتل والتر لوبکه، فرماندار شهر کاسل از حزب دموکرات مسیحی آلمان، به ارتکاب این جرم اعتراف نموده است.

از چندین روز پیش ظن آن می رفت که اشتفان ای. دارای چندین مورد سوءپیشینه با انگیزه های راست گرایانه افراطی، همان کسی باشد که لوبکه را به قتل رسانده است.

کمیسیون امور داخلی بوندس تاگ در ارتباط با همین پرونده یک جلسه ویژه غیرعلنی برگزار کرد. ارتباط احتمالی مظنون ارتکاب این قتل با شبکه های راست افراطی موضوع اصلی این جلسه بود. به گفته شرکت نمایندگان در این جلسه، پتر فرانک، دادستان کل فدرال آلمان در جلسه کمیسیون از اعتراف اشتفان ای. به قتل والتر لوبکه خبر داده است.

هورست زهوفر، وزیر کشور آلمان نیز این خبر را تأیید نموده است. به گفته زهوفر، این متهم 45 ساله به قتل سیاستمدار آلمانی اعتراف نموده و گفته است که به تنهایی دست به این اقدام زده و هنوز هم درباره انگیزه قتل اطلاعاتی منتشر نشده است. وزیر کشور آلمان در عین حال اضافه کرد که هنوز روند روشنگری درباره این قتل سیاسی به خاتمه نرسیده است.

در کنار وزیر کشور و دادستان کل فدرال، توماس هالدن وانگ، رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان و هولگر مونش، رئیس اداره امور جنایی آلمان نیز در جمع اعضای کمیسیون امور داخلی شرکت داشته و به پرسش های نمایندگان پاسخ داده اند.

به گفته حاضران در این جلسه، رئیس اداره امور جنایی آلمان گفته است که معتقد به تشدید تدابیر امنیتی نیست. رئیس سازمان امنیت داخلی آلمان نیز گفته است که نهادهای ذی ربط از سال 2009 میلادی بدین سو دیگر اشتفان ای. را به دقت و با پیگیری زیر نظر نداشته اند. به گفته هالدن وانگ، نهادهای مسئول باید اقدامات خود را در راستای مبارزه با راست گرایی افراطی تشدید نمایند.

آرمین شوستر، رئیس کمیسیون امور داخلی بوندس تاگ، پیش تر هدف از برگزاری جلسه مرتبط با این پرونده را خاتمه دادن به تمامی برآورد ها درباره نحوه ارتباط متهم با جریان راست افراطی عنوان نموده و گفته بود: همه کسانی که می توانند اطلاعات دقیق بدهند آنجا هستند.

لوبکه دوم ژوئن در منزل مسکونی خود در شهر ولف هاگن در نزدیکی کاسل از فاصله نزدیک مورد اصابت گلوله نهاده شد و به شدت مجروح شد. او سپس در بیمارستان بر اثر جراحات ناشی از اصابت گلوله به جمجمه اش جان خود را از دست داد.

به گزارش دویچه وله، والتر لوبکه در شمار سیاستمدارانی بود که در سال 2015 میلادی از سیاست مهاجرپذیری آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، حمایت و پشتیبانی نموده بود. این سیاستمدار در آن موقع حتی اعلام نموده بود که پشتیبانی از پناهجویان و آوارگان برای او یک اصل است و گفته بود، هر کس که نمی تواند با احترام به این اصل زندگی کند، می تواند از شهر کاسل برود. از آن هنگام تا زمان مرگ لوبکه، بارها نامه هایی تهدیدآمیز به آدرس دفتر لوبکه در کاسل ارسال شده بود.

آمارهای اخیر نهادهای امنیتی آلمان حاکی از افزایش آشکار اقدامات خشونت آمیز با انگیزه های راست گرایانه افراطی در سال 2018 است. وزیر کشور آلمان اخیراً گفته بود که راست گرایی افراطی در این کشور به یک خطر واقعی تبدیل شده است. هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان نیز به تازگی شهروندان این کشور را به مبارزه با تروریسم راست گرایانه افراطی فراخوانده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 242

به "مظنون به قتل سیاستمدار آلمانی به جرم خود اعتراف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظنون به قتل سیاستمدار آلمانی به جرم خود اعتراف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید