مخالفت مجلس با ثبت نام الکترونیکی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

به گزارش مجله نایس پاتوق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده ای از طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری را حذف کردند که در آن وزارت کشور موظف به راه اندازی سامانه الکترونیکی برای ثبت نام داوطلبان انتخابات شده بود.

مخالفت مجلس با ثبت نام الکترونیکی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، کنندگان مجلس در جلسه علنی امروز یکشنبه و در جریان آنالیز طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، با پیشنهاد محمدحسین فرهنگی کننده تبریز برای حذف ماده 8 این طرح موافقت کردند.

طبق این ماده وزارت کشور موظف شده بود که از طریق سامانه الکترونیکی امکان ثبت نام نامزدهای انتخابات و دسترسی همزمان شورای نگهبان به اطلاعات ثبت نام داوطلبان را فراهم کند.

با توجه به حذف مواد 5 و 6 این طرح، محمد زنگنه کننده تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی تذکری را مطرح نمود مبنی بر این که ماده 8 طرح ارجاعاتی به دو ماده حذف شده داشته که ابهام زا خواهد بود.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی نیز گفت که در این طرح آمده که داوطلبان باید ظرف 7 روز

کاری در سامانه راه اندازی شده توسط وزارت کشور برای ثبت نام مراجعه کنند حال این که از زمان آغاز ثبت نام ها روزهای تعطیل نیز محاسبه می گردد و عبارت 7 روز کاری ابهام زا است همچنین ثبت نام تنها الکترونیکی نبوده و حضوری هم خواهد بود.

در نهایت کنندگان این ماده را حذف کردند که در آن وزارت کشور موظف شده بود: از طریق سامانه الکترونیکی، امکان ثبت نام نامزدهای انتخابات و دسترسی همزمان شورای نگهبان به اطلاعات ثبت نام داوطلبان را فراهم نماید. داوطلبان ریاست جمهوری باید ظرف مدت 7 روز کاری از تاریخ انتشار دستور آغاز انتخابات به وسیله وزارت کشور با مراجعه به سامانه الکترونیکی مذکور که از سوی وزارت کشور راه اندازی شده است، ضمن تکمیل پرسش نامه مخصوص اعلام داوطلبی، علاوه بر مدارک شناسایی و هویتی خود، مدارک و گواهی های مربوط به اجزای 1، 2، 4، 5، 6 و 10 بند (ب) ماده (35) این قانون و سایر سوابق، مستندات و گواهی نامه های مربوط به مواد (35) مکرر 1 الی (35) مکرر 5، را در سامانه مزبور بارگذاری کنند و با اخذ شناسه رهگیری، ظرف مهلت مزبور شخصاً و یا از طریق کننده رسمی خود جهت تأیید نهایی ثبت نام به وزارت کشور مراجعه کنند. در غیر این صورت از ثبت نام آن ها خودداری می گردد. وزارت کشور موظف است قبل از صدور دستور آغاز انتخابات درخصوص نحوه اجرای حکم این ماده از طریق رسانه های عمومی اطلاع رسانی کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1378

به "مخالفت مجلس با ثبت نام الکترونیکی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مجلس با ثبت نام الکترونیکی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید