لیبی، نیروهای حفتر آب و برق طرابلس و حومه آن را قطع کردند

به گزارش مجله نایس پاتوق، نیروهای شرق لیبی تحت امر ژنرال خلیفه حفتر در ادامه حملات خود به طرابلس پایتخت این کشور، برق این شهر و چند شهر دیگر را قطع کردند.

لیبی، نیروهای حفتر آب و برق طرابلس و حومه آن را قطع کردند

به گزارش گروه بین الملل مجله نایس پاتوق، دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فائز السراج اعلام کرد که نیروهای حفتر گاز جنوب طرابلس را که سوخت نیروگاه برق در جنوب و غرب طرابلس را تغذیه می کرد، قطع کرده و در نتیجه آن برق بخش وسیعی از غرب و جنوب لیبی نیز قطع شد.

مرکز اطلاع رسانی عملیات برکان الغضب وابسته به دولت السراج در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای حفتر روز پنج شنبه گذشته شیر فلکه گاز در منطقه جنوب طرابلس را بستند که باعث ایجاد قطعی جریان برق در بخش های وسیعی از غرب و جنوب لیبی شد.

در این بیانیه آمده است که نیروهای حفتر شیرفلکه گاز منطقه سیدی السائح (جنوب طرابلس) را که برق نیروگاه برق در جنوب و غرب طرابلس را تغذیه می کرد، بستند و در نتیجه آن دو شهر طرابلس، مصراته و دیگر شهرهای جنوبی تحت سیطره نیروهای حفتر در تاریکی فرو رفت.

طبق گزارش شبکه الجزیره، شرکت برق لیبی نیز اعلام کرد که در تلاش برای احیای شبکه برق است.

از سوی دیگر نیروهای حفتر آب شُرب طرابلس را قطع کردند و برخی رسانه های لیبی گزارش دادند که شهردار شهرک الشویرف که از سوی دولت وابسته به حفتر مشخص شده با هدف اعمال فشار بر دولت وفاق ملی به منظور آزادی برادرش که اخیرا در درگیری های جنوب طرابلس به اسارت گرفته شده است، آب طرابلس را قطع کرده است.

لیبی از زمان سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق این کشور در سال 2011 به دو دولت موازی در شرق و غرب تقسیم شده؛ یکی دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر نیز از حمایت آن ها برخوردار است.

حمله به شهر سرت

نیروهای دولت وفاق ملی لیبی همچنین حمله نیروهای حفتر به غرب شهر سرت را دفع کردند.

مصطفی المجعی سخنگوی مرکز اطلاع رسانی عملیات برکان الغضب وابسته به دولت وفاق ملی گفت که نیروهای آن ها روز جمعه (دیروز) پیروز شدند حمله نیروهای حفتر در منطقه الوشکه واقع در جاده ساحلی بین مصراته (200 کیلومتری شرق طرابلس) و سرت(450 کیلومتری شرق طرابلس) را دفع کنند.

المجعی اضافه کرد که نیروهای آن ها همچنان در پایگاه های خود مستقر هستند و خسارتی به آن ها وارد نیآمده است اما نیروهای حفتر تلفاتی داشته اند.

در محور جنوب طرابلس نیز گفته می شود توپخانه وابسته به نیروهای دولت وفاق ملی روز جمعه (دیروز) اتاق عملیات ویژه شرکت روسی واگنر که برای کمک به نیروهای حفتر در منطقه صلاح الدین مستقر بود، هدف قرار دادند و این اتاق عملیات را که به دستگاه ها و سیستم های پیشرفته ارتباطی و کنترل مجهز است تخریب کردند.

همچنین چند پهپاد دولت وفاق ملی پنج شنبه شب در چند نوبت اهداف نظامی در شهر ترهونه (80 کیلومتری جنوب شرقی طرابلس) را بمباران کردند و در این حملات چندین نفر از نیروهای حفتر کشته شدند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 13 خرداد 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 924

به "لیبی، نیروهای حفتر آب و برق طرابلس و حومه آن را قطع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، نیروهای حفتر آب و برق طرابلس و حومه آن را قطع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید