عربستان 176 نفر را به اتهام فساد بازداشت کرد

به گزارش مجله نایس پاتوق، عربستان سعودی 176 نفر از شهروندان و افراد مقیم این کشور به اتهام رشوه خواری و کلاهبرداری بازداشت کرد.

عربستان 176 نفر را به اتهام فساد بازداشت کرد

به گزارش گروه بین المل خبرنگاران، سازمان نظارت و مبارزه با فساد عربستان سعودی(النزاهه) از بازداشت 176 شهروند و فرد مقیم این کشور و شاغل در 14 نهاد دولتی به اتهام های مربوط به رشوه خواری، سوء استفاده از نفوذ شغلی و کلاهبرداری اطلاع داد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، در بیانیه این سازمان آمده است: تیم های کنترل و مبارزه با فساد به وسیله انجام 971 عملیات دوره ای نظارتی در ماه شعبان و تحقیق و بازپرسی از 700 متهم در پرونده های جنایی و اداری، 176 شهروند و فرد مقیم این کشور از جمله کارکنان وزارتخانه های دولت عربستان را دستگیر کردند.

بر اساس این بیانیه، متهمان به جرم دست داشتن در پرونده های مربوط به رشوه خواری، سوء استفاده از نفوذ مقام ، سوء استفاده از قدرت و کلاهبرداری دستگیر شده اند و مراحل قانونی در حال آماده سازی برای ارجاع آنها به دادگستری است.

مقام های سعودی در سال های اخیر طی چندین نوبت، مخالفانی در این کشور را به بهانه مقابله با فساد بازداشت نموده اند.

سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان در سیزدهم آبان ماه سال 1396 شمسی دستور تشکیل سازمان مبارزه با فساد به ریاست پسرش محمدبن سلمان ولی عهد این کشور را صادر کرد و به دنبال آن ده ها نفر از شاهزادگان و مسوولان فعلی و پیشین سعودی بازداشت شدند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1562

به "عربستان 176 نفر را به اتهام فساد بازداشت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان 176 نفر را به اتهام فساد بازداشت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید