شکنجه در زندان های تروریست های وابسته به ترکیه در شمال سوریه

به گزارش مجله نایس پاتوق، مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه اطلاع داد که عناصر وابسته به ترکیه در شمال سوریه، زندان ها و بازداشتگاه هایی احداث نموده اند که در آنها انواع جنایت علیه غیر نظامیان صورت می گیرد.

شکنجه در زندان های تروریست های وابسته به ترکیه در شمال سوریه

به گزارش گروه بین الملل مجله نایس پاتوق، نظامیان ترکیه و عناصر تروریستی وابسته به این کشور در مناطق تحت اشغال خود در شمال سوریه، زندانها و بازداشت گاه های موقتی ایجاد نموده اند که شمار زیادی از غیر نظامیان سوری در آنها زندانی هستند.

مرکز موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه -نزدیک به معارضان- گزارش داد، مناطق عفرین، جندیرس، الباب، الراعی و إعزاز مرکز اصلی زندانهای گروههای تروریستی وابسته به ترکیه هستند که در شمال استان حلب واقع شده است.

دیدبان با بیان اینکه در این زندانها تا حدودی شکنجه ها محدود است، تأکید کرد، گروههای تروریستی اما مراکز بازداشت موقتی احداث نموده اند که در آن، انواع مجازاتها و جنایات اعمال می گردد.

این مرکز با تأکید بر اینکه این تجاوزات شامل بازداشت اجباری برای رسیدن به مقاصد شخصی است و علیه شهروندان سوری صورت می گیرد، خاطر نشان کرد، در این مراکز افراد بازداشتی به صورت وحشیانه ای شکنجه می شوند.

در ادامه این گزارش آماده است، ریاست زندانها در این مناطق، اقدامات پیشگیرانه ای برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ نموده اند و به عنوان نمونه می توان به یک بیمارستان در عفرین اشاره نمود که مخصوص قرنطینه است.

بنا بر این گزارش، در مناطق چشمه صلح 22 زندان و بازداشتگاه متعلق به گروههای تروریستی وجود دارد که در مناطق رأس العین در استان حسکه و تل ابیض در شمال رقه واقع شده است.

به گزارش این مرکز، گنجایش این زندانها، بیش از سه هزار زندانی است که هزار و 200 نفر در حال حاضر در آن زندانی هستند که جرایم مختلفی مرتکب شده اند.

دیدبان می گوید عناصری که به اتهام ارتباط با شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه بازداشت می شوند، مستقیما به ترکیه منتقل می شوند تا تحت بازجوییها و محاکمه های نظامی قرار گیرند.

این مرکز از چهار زندان متعلق به ائتلاف تروریستی تحریر الشام -که جبهه النصره رکن اصلی آن است- اطلاع داد که در ادلب، حارم، سلقین و باب الهوى قرار داد و تعداد زندانیان حاضر در آن، حدود هزار و 500 نفر است.

شمال، شمال غرب، شمال شرق و شرق سوریه در اشغال تروریستهای وابسته به ترکیه و عناصر کُرد وابسته به آمریکا واقع شده است. ارتش سوریه بارها تأکید نموده است که این مناطق را با عملیات نظامی آزاد خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 960

به "شکنجه در زندان های تروریست های وابسته به ترکیه در شمال سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکنجه در زندان های تروریست های وابسته به ترکیه در شمال سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید