سازمان بنادر: قراردادهای زیان ده در بنادر لغو می شود

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران (پانا) - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه میزان کل سرمایه گذاری در بنادر با 334 فقره سرمایه گذاری، بیش از 16 هزار میلیارد تومان بوده است، اعلام کرد قراردادهای زیان ده در بنادر لغو می شود.

سازمان بنادر: قراردادهای زیان ده در بنادر لغو می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، فرهاد منتصر کوهساری در نشست مدیران سازمان بنادر و دریانوردی، از تشکیل کارگروه پایش قراردادها در سازمان بنادر خبر داد و گفت: قراردادهایی که کاملا زیان ده هستند بایستی فسخ شود و در قراردادهایی که در مرحله فسخ قرار دارند باید که شرکت های جایگزین معرفی و قراردادها به روز شود.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی درباره اعمال بسته های حمایتی از قراردادهای بندری و سرمایه گذاری در بنادر نیز گفت: بسته حمایتی از قراردادهای بندری، ناشی از غیر اقتصادی شدن آنها، اتخاذ شده و قابل بررسی است.

وی با اشاره به میزان سرمایه گذاری در بنادر، گفت: میزان کل سرمایه گذاری در بنادر با 334 فقره سرمایه گذاری، بیش از 16 هزار میلیارد تومان بوده است.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی بر تسریع در خروج کالاهای متروکه و اساسی از بنادر نیز تأکید کرد و گفت: کاهش میزان کالای متروکه در بنادر باعث افزایش انبارها و کاهش دموراژ (جریمه) کشتی ها خواهد شد.

وی گفت: با توجه به توانمندی های بنادر کشور و نیروهای متخصص موجود، لازم است از این ظرفیت ها برای حضور در بنادر منطقه در شمال و جنوب کشور و تقویت مشارکت در جذب کالا برای امر ترانزیت بهره گیری لازم به عمل آید.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به انتقال تجهیزات مازاد بندر امام(ره) به بنادر انزلی و نوشهر با رویکرد مدیریت کالاهای اساسی، گفت: این کار تاثیرات مطلوبی داشته و شاخص های عملیاتی را ارتقاء داده و رضایت مشتریان را فراهم کرده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1218

به "سازمان بنادر: قراردادهای زیان ده در بنادر لغو می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بنادر: قراردادهای زیان ده در بنادر لغو می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید