رکوردشکنی بستری های کرونا در تهران نسبت به پنج ماه گذشته خبرنگاران

به گزارش مجله نایس پاتوق، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران گفت: بیشترین میزان مرگ و میر ما در دو هفته اول فروردین امسال مربوط به روز های هشتم، نهم و دوازدهم فروردین بوده است.

رکوردشکنی بستری های کرونا در تهران نسبت به پنج ماه گذشته خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا استان تهران گفت: در هفته دوم فروردین ماه در همه شاخص ها آمار ها به شکل چشمگیری افزایش پیدا نموده است. به همین دلیل بیشترین میزان مرگ و میر ما در دو هفته اول فروردین مربوط به روز های هشتم، نهم و دوازدهم فروردین است.

وی اضافه کرد: بالاترین میزان بستری نیز مربوط به 12 و 13 فروردین ماه است و بیشترین میزان مراجعین سرپایی نیز مربوط به سه روز اخیر بوده که برای اولین بار نسبت به سه ماه گذشته در این حوزه رکوردشکنی رخ داده است.

وی ادامه داد: البته توزیع جغرافیایی این افزایش ها به ویژه در حوزه مراجعین سرپایی ناهمگن بوده است. برای مثال در استان تهران در حوزه افزایش مرگ و میر در اسلامشهر، بهارستان، شرق و مرکز تهران بالاترین میزان مرگ در هفته دوم فروردین به ثبت رسیده و در مراجعین سرپایی در پاکدشت، مرکز و بخش هایی از شمال تهران افزایش چشمگیرتری نسبت به سایر مراکز مشاهده شده است.

فرمانده ستاد مدیریت و مقابله با کرونا استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه ممکن است در تهران به دلیل الگو های آینده کرونا ویروس شرایط شاخص ها همگن تر گردد، اضافه کرد: در حال حاضر بستری ها در استان تهران از 3712 نفر گذشته است که در طول پنج ماه اخیر رکورد شکنی محسوب می گردد. در خصوص مراجعین سرپایی نیز بین پنج تا هفت هزار نفر در نوسان بوده که با فعال شدن مطب ها در طول روز های آینده بازتولید ما تغییر خواهد نمود که به منزله کاهش نخواهد بود بلکه یک تغییر الگو محسوب می گردد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه افراد مسن جزو گروه های پرخطر هستند در طول دو هفته اخیر 43 درصد مراجعین بستری بیمارستان ها و 70 درصد مرگ و میر های ما کماکان از افراد مسن بوده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1547

به "رکوردشکنی بستری های کرونا در تهران نسبت به پنج ماه گذشته خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رکوردشکنی بستری های کرونا در تهران نسبت به پنج ماه گذشته خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید