دولت افغانستان از شروع آزادی زندانیان طالبان اطلاع داد

به گزارش مجله نایس پاتوق به نقل از بی بی سی، دولت افغانستان اعلام نموده که 100 زندانی طالبان را به عنوان بخشی از کوشش ها برای صلح و مهار کرونا آزاد کرد.

دولت افغانستان از شروع آزادی زندانیان طالبان اطلاع داد

در این ارتباط دفتر شورای امنیت ملی افغانستان اعلام نموده که این 100 زندانی شامل فهرست طولانی از اعضای طالبان بود که تیم فنی این گروه در مذاکره با دولت افغانستان بر سر آن به تفاهم رسیده بودند.

با این حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان گفته است که آزادی این زندانیان بخشی از فرایند آزادی زندانیان با ما نیست و آزادی زندانیان باید طبق توافقنامه بین ما و آمریکا صورت بگیرد.

در بیانیه دفتر شورای امنیت افغانستان آمده که این زندانیان از سوی ریاست عمومی امنیت ملی و دادستانی کل بایومتریک شده و سوگند یاد نموده اند که هرگز به میدان جنگ بر نمی گردند. دولت افغانستان همین اطمینان را از رهبری این گروه در دوحه نیز دریافت نموده است.

رهایی این زندانیان پس از آن صورت می گیرد که گروه طالبان از به تعویق افتادن فرایند رهایی زندانیان شان انتقاد نموده و گفتند که تیم فنی خود را که برای رهایی زندانیان به کابل رفته است، فرامی خوانند.

حکومت افغانستان پیشتر گفته بود طالبان نخست خواستار رهایی پانزده فرمانده جنگی شان اند که عملاً دست شان به خون مردم آغشته است. حال منابع دولتی می گویند این پانزده نفر شامل این صد نفر نیستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 11 خرداد 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 918

به "دولت افغانستان از شروع آزادی زندانیان طالبان اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت افغانستان از شروع آزادی زندانیان طالبان اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید