خبرنگاران 333 کیلومتر آزاد راه در مازندران ساخته شد

به گزارش مجله نایس پاتوق، ساری - خبرنگاران - معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی مازندران گفت که طی هشت سال گذشته 333 کیلومتر آزاد راه در این استان ساخته شده است.

خبرنگاران 333 کیلومتر آزاد راه در مازندران ساخته شد

سهراب طور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، اعتبار هزینه شده برای اجرای این طرح را بیش از چهار هزار میلیارد ریال اظهار داشت.

وی وبا اشاره به افزایش روزافزن جمعیت و تردد خودرویی در جاده های ارتباطی مازندران ، اضافه کرد : با توسعه راه های موصلاتی در قالب ساخت آزاد راه، علاوه بر کاهش تصادفات و تلفات جادهای، زمینه توسعه بیش از پیش این خطه شمالی کشور نیز فراهم شده است.

طور همچنین گفت که از سال 92 تا به امروز، 977 کیلومتر راه روستایی با صرف حدود 2 هزار میلیارد ریال اعتبار در مازندران احداث شد که این امر علاوه بر سهولت تردد و زمینه شکوفایی بیش از پیش مناطق روستایی، بیانگر رویکرد دولت تدبیر و امید در تداوم خدمت رسانی به مناطق محروم است.

وی شمار زیرگذرهای احداث شده از زمان فعالیت دولت تدبیر و امید تا به امروز در مازندران را 16 مورد اظهار داشت و شرح داد: برای اجرای این طرح نیز 590 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که در نوع خود بسیار چشمگیر بوده و نقش موثری در افزایش ضریب ایمنی جاده ها و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای داشت.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی مازندران گفت که همچنین در هشت سال گذشته 12 دوربرگردان با سرمایه گذاری حدود 190 میلیارد ریال اعتبار در جاده های ارتباطی مازندران احداث شد.

وی ساخت 9 دهنه پل با صرف 155 میلیارد ریال اعتبار را هم از دیگر اقدامات دولت یازدهم و دوازدهم در بخش ایمن سازی راه های مازندران معرفی کرد.

مازندران 10 هزار و 400 کیلومتر راه دارد که حدود هفت هزار کیلومتر آن راه روستایی و بقیه راه اصلی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1623

به "خبرنگاران 333 کیلومتر آزاد راه در مازندران ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 333 کیلومتر آزاد راه در مازندران ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید