خبرنگاران پرداخت غرامت دستمزد بیکاری بیمه شدگان تامین اجتماعی مبتلا به کرونا

به گزارش مجله نایس پاتوق، کرمانشاه- خبرنگاران- مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه از پرداخت غرامت دستمزد بیماران بیمه شده این اداره کل که به علت ابتلا به کرونا قادر به انجام کار نیستند، اطلاع داد.

خبرنگاران پرداخت غرامت دستمزد بیکاری بیمه شدگان تامین اجتماعی مبتلا به کرونا

حمید قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: این موضوع باید به تشخیص پزشک معالج برسد و پس از تائید تا زمانی که فرد بیمه شده در دوران استراحت قرار گرفته است از غرامت و دستمزد بهره مند خواهد شد.

وی ادامه داد: پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری تا زمانی که بیمه شده قادر به انجام کار نباشد تداوم خواهد یافت.

قاسمی توضیح داد: براساس ضوابط جاری سازمان تامین اجتماعی، استراحت های پزشکی بیمه شده در مراجع معتمد پزشکی مورد آنالیز قرار می گیرد اما با توجه به شیوع بیماری کرونا و به منظور مساعدت با افراد بیمار بیمه شده و صیانت از سلامت آنها معرفی این افراد به مراجع پزشکی معتمد انجام نخواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمانشاه یادآوری کرد: طبق هماهنگی های اجرا شده شعب تامین اجتماعی سراسر استان متشکل از 18 شعبه، هفت کارگزاری و 2 شعبه موقت بدون تشریفات مقرر نسبت به پذیرش استراحت پزشکی بیمه شدگان و صدور سند پرداخت اقدام می نمایند.

وی همچنین از تمدید دفترچه بیمه افراد تحت پوشش این سازمان اطلاع داد و گفت: آنهایی که اعتبار دفترچه اشان بهمن و یا اسفند سال جاری به اتمام رسیده تا پایان فروردین 99 نیازی به تمدید آن ندارند.

قاسمی یادآوری کرد: هم اکنون 768 هزار و 562 نفر در استان زیرپوشش خدمات بیمه تامین اجتماعی قرار دارند که حدود 39 درصد جمعیت 2 میلیون نفری کرمانشاه را شامل می شوند.

وی اظهارداشت: از مجموع افراد زیرپوشش اداره کل تامین اجتماعی استان 248 هزار و 553 نفر بیمه شدگان اصلی هستند و بقیه افراد تبعی تحت پوشش به حساب می آیند.

قاسمی همچنین در پایان تعداد مستمری بگیران اصلی و تبعی اداره کل تامین اجتماعی استان کرمانشاه را 121 هزار و 707 نفر ذکر کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 842

به "خبرنگاران پرداخت غرامت دستمزد بیکاری بیمه شدگان تامین اجتماعی مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرداخت غرامت دستمزد بیکاری بیمه شدگان تامین اجتماعی مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید