خبرنگاران خانه امداد محله شیوا و جوادیه منطقه 14 افتتاح شد

به گزارش مجله نایس پاتوق، تهران - خبرنگاران - خانه امداد محله شیوا و جوادیه در راستای توانمندسازی محلات محروم با حضور عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیرکل کمیته امداد استان تهران در سرای مذکور در منطقه 14 افتتاح شد.

خبرنگاران خانه امداد محله شیوا و جوادیه منطقه 14 افتتاح شد

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگاران، این آیین افتتاح در راستای سومین طرح توانمندی محلات محروم پایتخت بود که امروز با حضور مسئولان و خیران ایجاد شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه هم اینک 2 هزار و 200 محله دارای آسیب در کشور وجود دارد توضیح داد: برای انتخاب این محلات دقت ها و شناخت های لازم اجرا شده تا بتوان مسائل آنها را مرتفع کرد.

علی آقا محمدی با بیان اینکه در گذشته دروازه غار معروفترین محله در این نابسامانی ها بوده است گفت که با توجه همه متولیان و در دست دریافت مسولیت های خود معضلات برطرف شده است.

آقامحمدی همچنین در مورد محله هرندی و آسیب های موجود آن نیز اشاره نمود و اضافه نمود: با تقسیم کار و پهنه بندی این محله به پنج قسمت مسائل آنرا احصا و برطرف می کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در محله هرندی 56 کوچه وجود داشته و برای برطرف این اقدام خیر 56 شهردار محله(کار خیرخواهی) توسط متولیان معین شده اند خاطر نشان کرد: به وسیله این رابطان هر دستگاه می تواند برای برطرف مسائل خانواده اقدامات شایسته ای را انجام دهند.

وی تاکید نمود: باهم بودن و در کنار هم بودن نیز کلیدی ترین بحث در این اقدام محسوب شده تا با این هدف بتوان توان افراد محروم را ارتقا دهیم.

همچنین مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان تهران با بیان اینکه هدف از این طرح رسیدگی بیشتر به محلات آسیب پذیر بوده تا با همکاری مختلف متولیان اقدامات ارزشمندی را در آن محل ها ایجاد کنیم اضافه نمود: این اقدام در راستای توانمند سازی محلات محروم اجرا شده چرا که معتقدیم کارها را می توانیم آسیب ها و مسائل را با مشارکت مردم برای مردم از بین ببریم.

سید ابوالفضل پرپنجی ادامه داد: این هم افزایی باعث شده تا بتوان شورایی را در راستای یاری بیشتر در محلات ایجاد نموده تا بازشناخت ظرفیت ها و استعداد ها موجود نیز محله ای شاداب را ایجاد کنیم.

لازم به ذکر است امروز عصر با حضور مسولان در راستای ریشه کنی فقر در محلات محروم و آسیب پذیر نیز خانه امداد اتابک در منطقه 15 تهران نیز به بهره برداری برسد.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1478

به "خبرنگاران خانه امداد محله شیوا و جوادیه منطقه 14 افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خانه امداد محله شیوا و جوادیه منطقه 14 افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید