حساب های کاربری جعلی عربستان در توئیتر علیه قطر

به گزارش مجله نایس پاتوق، به گزارش خبرنگاران به نقل از القدس العربی، مرکز اینترنت دانشگاه استنفورد در گزارشی از وجود بیش از 2 میلیون پست توئیتری علیه قطر که به خاندان سعودی مرتبط هستند، اطلاع داد.

حساب های کاربری جعلی عربستان در توئیتر علیه قطر

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

بر اساس این گزارش، این مرکز بیان کرد: ما در تحقیقات خود به تعداد بسیار زیادی پست توئیتری علیه قطر که به حکومت عربستان سعودی مرتبط هستند، دست پیدا کردیم.

در این گزارش آمده است: بسیاری از پست های توئیتریِ گمراه کننده علیه قطر عمدتاً متعلق به حدود 33 حساب کاربری جعلی بوده است. تعداد پست های توئیتری علیه قطر که مرتبط با حکومت سعودی است به 2 میلیون و 202 هزار و 254 پست می رسد.

مرکز مذکور ضمن وقیحانه توصیف کردن جعل حساب های توئیتری توسط خاندان سعودی، بیان کرد: هدف اصلی و اساسی از راه اندازی حساب های توئیتری جعلی انتشار اخبار و اطلاعات دروغ و گمراه کننده علیه قطر بود. این حساب های کاربری بیش از یک میلیون دنبال کننده دارند.

مرکز اینترنت دانشگاه استنفورد تأکید کرد که بسیاری از شایعات علیه قطر به وسیله همین حساب های کاربری جعلی منتشر شده است. حکومت سعودی به وسیله این حساب های کاربری اظهارات دروغینی را به نقل سازمان عفو بین الملل و دیده بان حقوق بشر سازمان ملل متحد منتشر نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1152

به "حساب های کاربری جعلی عربستان در توئیتر علیه قطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حساب های کاربری جعلی عربستان در توئیتر علیه قطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید