تکدی گری در استکهلم منوط به کسب مجوز

به گزارش مجله نایس پاتوق، شهر اسکیلستونا در غرب استکهلم، نخستین شهر سوئد است که به گداها مجوز رسمی و قانونی فعالیت می دهد.

تکدی گری در استکهلم منوط به کسب مجوز

به گزارش مجله نایس پاتوق، این در حالی است که بعضی از شهرهای سوئد در چند ماه اخیر گدایی را ممنوع و غیرقانونی اعلام نموده اند.

بر اساس آیین نامه مربوط به گدایانِ شهر اسکیلستونا، هر فرد می تواند با پر کردن یک فرم آنلاین یا با مراجعه به ایستگاه پلیس و با همراه داشتن یک کارت شناسایی معتبر به شکل رسمی برای دریافت مجوز تکدی گری درخواست کند.

هزینه این درخواست 250 کرون یا 21 پوند است و مجوز آن سه ماه اعتبار دارد. اگر یک متکدی بدون داشتن مجوز قانونی گدایی کند، ممکن است تا بیش از 4000 کرون سوئد، معادل 342 پوند جریمه گردد.

مقامات این شهر هدف از اجرای این طرح را بوروکراسی برای دشوارتر کردن تکدی گری دانسته و اعلام نموده اند که با اجرای این طرح، نیازمندان، بی خانمان ها و سایر افراد آسیب پذیر در تماس با مقامات محلی قرار گرفته و دسترسی آن ها به خدمات ویژه اجتماعی تسهیل می گردد.

از سوی دیگر بعضی منتقدان معتقدند این طرح موجب عادی سازی و مشروعیت بخشیدن به گدایی شده و هم چنین به یاری آن گروه های خلافکار می توانند با پرداخت هزینه های مجوز گدایی برای بعضی، بعدها از آن ها درخواست بازپرداخت مبالغ گزاف نموده و از آن ها اخاذی نمایند.

به نوشته روزنامه گاردین، این در حالی است که در ماه های اخیر چندین شهر سوئدی پس از تأیید دادگاه عالی اداری این کشور، گدایی را غیرقانونی اعلام نموده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 333

به "تکدی گری در استکهلم منوط به کسب مجوز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکدی گری در استکهلم منوط به کسب مجوز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید