توافق رئیس جمهور مخلوع یمن و جدایی طلبان جنوب

به گزارش مجله نایس پاتوق، رئیس جمهور مخلوع یمن که مورد حمایت عربستان واقع شده است، قرار است امروز با نیروهای وابسته به امارات موسوم به شورای انتقالی(جدایی طلبان) توافق همکاری برای تشکیل دولت امضا کند.

توافق رئیس جمهور مخلوع یمن و جدایی طلبان جنوب

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری المیادین، عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مخلوع یمن امروز سه شنبه توافقی را در ریاض با شورای انتقالی این کشور منعقد می نماید تا در دولت موسوم به مشارکت با حدود 24 وزیر به صورت نیمی از وزرا حضور داشته باشد. البته نیروهای انتقالی وزارت خانه های دفاع و امور داخلی را در اختیار خود خواهند داشت.

یک مسئول عالی رتبه در دولت مستعفی یمن با اعلام این مطلب تاکید نمود که امضای این توافق ظهر روز سه شنبه در ریاض و با حضور منصور هادی و نخست زیر وی و محمد بن سلمان ولیعهد عربستان و رهبران شورای انتقالی انجام خواهد شد.

این توافق همچنین اوضاع مالی و سیاسی مناطق تحت اشغال دولت خود خوانده یمن را نیز در بر خواهد گرفت. عبد ربه منصورهادی در حالی این توافق را در ریاض امضا می نماید که عربستان طی 5 سال گذشته شدیدترین حملات نظامی و محاصره مردم یمن را دنبال نموده و این حملات باعث تنفر مردم این کشور از سعودی ها شده است.

شورای انتقالی جنوب یمن آدینه از تعویق امضای این توافق در نتیجه درگیری های کمربند امنیتی مورد حمایت امارات و نیروهای هادی در استان ابین خبر داده بود، اما به نظر می رسد با فشار عربستان این توافق قرار است نهایتا امضا گردد.

عربستان کوشش دارد دستاوردهای ولو اندک در عرصه سیاسی یا نظامی در یمن به دست آورد تا سرپوشی بر جنایت های خود در این مدت و شکست هایش در جنگ یمن بگذارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 565

به "توافق رئیس جمهور مخلوع یمن و جدایی طلبان جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق رئیس جمهور مخلوع یمن و جدایی طلبان جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید