کوشش امدادگران اروپایی برای نجات جان 14600 گوسفند

به گزارش مجله نایس پاتوق، واژگون شدن یک کشتی بزرگ باری در دریای سیاه نزدیک سواحل رومانی جان حدود 15 هزار گوسفند موجود در انبارهای آن را به خطر انداخته است.

کوشش امدادگران اروپایی برای نجات جان 14600 گوسفند

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای اف پی، کشتی باری کویین هیند که 14600 راس گوسفند را به مقصد عربستان سعودی بارگیری نموده بود، روز یکشنبه اندکی پس از جدا شدن از بندر میدیا در سواحل رومانی در آب های دریای سیاه واژگون شد. تمام خدمه کشتی شامل 20 شهروند سوری و یک لبنانی نجات یافتند. ضمن اینکه امدادگران توانستند جان 30 گوسفند را نجات دهند و دو حیوان را هم از آب بگیرند.

آنا-ماریا استویتسا، سخنگوی گروه امدادگران ساحلی رومانی به خبرگزاری فرانسه گفت: عملیات امداد و نجات همچنان ادامه دارد و ما امیدواریم هزاران گوسفند گیرافتاده در انبارهای کشتی زنده مانده باشند. امدادگران با همراهی و یاری نیروهای ارتش، پلیس و غواصان کشتی را به حالت اول بازگردانند و آن را به ساحل برسانند.

از سوی دیگر، اتحادیه صادرنمایندگان دام زنده در رومانی از مقام های مسئول خواست درباره این ماجرا تحقیق نمایند. مری پانا، رئیس اتحادیه ایس باپ معتقد است اگر نمی توان زنده ماندن حیوان ها را در مقصدهای طولانی تضمین کرد، باید صادرات دام زنده به راه های دور ممنوع اعلام گردد.

همزمان، یک سازمان مردم نهاد حمایت از حقوق حیوان ها هم اعلام نمود کشتی کویین هیند از سال گذشته مشکل فنی داشته و دلیل اصلی واژگون شدن آن بارگیری بیش از اندازه گوسفندان بوده است. مدیران این سازمان از نهادها و مقام های مسئول خواسته اند تحقیق درباره این حادثه زودتر شروع گردد.

رومانی از 2007 به اتحادیه اروپا پیوست و یکی از فقیرترین اعضای اتحادیه است. این کشور شرقی پس از بریتانیا و اسپانیا سومین صنعت بزرگ پرورش گوسفند در اروپاست و در صادرات دام زنده به ویژه به منطقه خاورمیانه دست بالا را دارد. هر سال 100 کشتی بزرگ با بار گوسفند زنده از بندر میدیا راهی نقاط مختلف جهان می شوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 آذر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 531

به "کوشش امدادگران اروپایی برای نجات جان 14600 گوسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش امدادگران اروپایی برای نجات جان 14600 گوسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید