تصویب حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران در کمیسیون مالی دولت

به گزارش مجله نایس پاتوق، به گزارش خبرنگاران، هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران،درباره آخرین شرایط حق مسکن کارگران گفت: مطابق آخرین اخبار حق مسکن در کمیسیون مالی دولت به تصویب رسیده است.

تصویب حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران در کمیسیون مالی دولت

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی بیان نمود: به نظر می رسد که با تصویب این مصوبه در کمیسیون مالی دولت، این موضوع برای تصمیم گیری نهایی و طرح به هیات دولت ارجاع شده است. با توجه به اهمیت موضوع امیدواریم، طی جلسات آینده در هیات دولت تصویب گردد.

یکی از بندهای مورد بحث در افزایش مزد سالیانه کارگران، حق مسکن است که رقم آن در شورای عالی کار توسط نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت پس از مشخص به هیات وزیران پیشنهاد داده می گردد و باید در جلسه هیات دولت به تصویب برسد. 23 اسفند 99 بود که جلسه شورای عالی کار تشکیل و حداقل دستمزد کارگران به 39 درصد افزایش یافت.

با آن مصوبه، حداقل حقوق کارگران از 1میلیون و 910 هزار تومان به 2میلیون و 655 هزار تومان و حق مسکن کارگران به 450 هزار تومان و بن و خواروبار به 600 هزار تومان افزایش یافت، همچنین پایه سنوات 140 هزار تومان مشخص شد.

حق مسکن تنها مولفه دستمزد است که تصویب نهایی و ابلاغ آن، نیازمند نظر و رای هیات وزیران است؛ یعنی تصمیم و رای شورایعالی کار برای افزایش این مولفه مزدی به تنهایی، قابلیت اجرایی ندارد و باید حتما افزایش حق مسکن در هیات دولت به تصویب برسد؛ امیدواریم مانند سنوات گذشته نباشد که فرایند تصویب این مصوبه چند ماه یا حتی یک سال طول بکشد.

آخرین اخبار مالی را از کانال تلگرام خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1599

به "تصویب حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران در کمیسیون مالی دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب حق مسکن 450 هزار تومانی کارگران در کمیسیون مالی دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید