انگلستان تنها با 7 مورد از 69 شریک تجاری خود قرارداد ثبت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، انگلستان تا به حال توانسته است تنها با 7 کشور از 69 کشور شریک تجاری خود، قرارداد تجارت آزاد امضا کند. این قراردادها 16 میلیارد پوند از 117 میلیارد پوند تجارت انگلستان با کشورهای شریک خود را در بر می گیرد.

انگلستان تنها با 7 مورد از 69 شریک تجاری خود قرارداد ثبت کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

با در نظر دریافت این واقعیت، در حالی که کمتر از 2 ماه به ضرب العجل انگلیس برای ترک اتحادیه اروپا، باقی مانده است، ممکن است انگلستان نتواند قرارداد تجاری ای با اتحادیه اروپا به دست آورد و مجبور گردد به عنوان بخشی از بخشی از اتحادیه کالاهای بلوک اروپا و بازار منفرد منطقه یورو، باقی بماند.

لیام فاکس، وزیر تجارت خارجه انگلستان می گوید: اگر دولت نتواند توافقات تجاری انگلستان را مانند آن چه در اتحادیه اروپا بود تکرار کند، باید در روزهای آینده این مساله را از لحاظ فنی مورد آنالیز قرار دهد.

تا به امروز انگلستان پیروز شده است با ماداگاسکار، زیمباوه، شیلی، سوئیس، مائوریتیوس (جزیره ای در اقیانوس هند)، سیچلز (کشور کوچک آفریقایی) و جزایر فارو، قرارداد تجاری منعقد کند.

قراردادهای تجاری با کشورهای بزرگتر و مهم تری نظیر کانادا، ژاپن، کره جنوبی و ترکیه، هنوز باید توسط وزارت تجارت بین الملل انگلیس، تهیه و تنظیم شوند. درحالی که ضرب العجل خروج از اتحادیه اروپا با سرعت هر چه تمام تر نزدیک می گردد، با در نظر دریافت این که حجم صادرات انگلیس به کانادا، ژاپن، کره جنوبی و ترکیه، به 25 میلیارد پوند می رسد و حجم واردات از این کشورها بالغ بر 28.6 میلیارد پوند بوده است، وزیر تجارت خارجه انگلایس تحت فشار شدیدی واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 15 آبان 1398 شناسه مطلب: 454

به "انگلستان تنها با 7 مورد از 69 شریک تجاری خود قرارداد ثبت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلستان تنها با 7 مورد از 69 شریک تجاری خود قرارداد ثبت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید