استرالیا به درمان احتمالی کروناویروس رسید

به گزارش مجله نایس پاتوق، به گفته وی، یکی از این دارو ها که به تعدادی از اولین کسانی در استرالیا که تست ابتلا به کووید-19 آن ها مثبت بود، داده شده است، باعث ناپدید شدن ویروس از بدن آن ها و به دنبال آن بهبودی کامل بیمار از عفونت شده است.

استرالیا به درمان احتمالی کروناویروس رسید

محققان استرالیایی می گویند پیروز شده اند با یک روش درمانی، حال برخی از بیماران آلوده به کروناویروس را بسیار بهبود ببخشند. گروهی از محققان استرالیایی ادعا می کنند که درمانی برای کروناویروس جدید و کشنده پیدا کرده اند و امیدوارند که آن را در یک آزمایش سراسری روی بیماران آزمایش کنند.

پروفسور دیوید پترسون مدیر مرکز تحقیقات بالینی دانشگاه کوئینزلند گفت که محققان از دو دارو استفاده کرده اند که در درمان عوارض ناشی از کروناویروس در آزمایشات نتایج خوبی به جا گذاشته است.

به گفته وی، یکی از این دارو ها که به تعدادی از اولین کسانی در استرالیا که تست ابتلا به کووید-19 آن ها مثبت بود، داده شده است، باعث ناپدید شدن ویروس از بدن آن ها و به دنبال آن بهبودی کامل بیمار از عفونت شده است.

پترسون همچنین پزشک متخصص بیماری های عفونی در بیمارستان رویال بریزبن و بیمارستان زنان است و ادعا می کند که استفاده از این دارو ها نباید به عنوان درمان ذکر شود، بلکه فعلا یک درمان بالقوه است.

وی گفت: این دارو ها یک درمان به طور بالقوه موثر است. بیماران پس از خاتمه درمان، دیگر به هیچ وجه شاهد وجود کروناویروس در بدن خود نیستند.

گفتنی است که هر دو دارو قبلاً در استرالیا ثبت شده، مجوز گرفته و در دسترس هستند.

پترسون اضافه نمود: آنچه ما در حال حاضر می خواهیم انجام دهیم، یک کارآزمایی بالینی بزرگ در سراسر استرالیا است تا 50 بیمارستان را بررسی کنیم و آنچه را که می خواهیم مقایسه کنیم، یک دارو در مقابل یک داروی دیگر و همچنین در مقابل ترکیبی از این دو دارو است.

پزشکان با توجه به تاریخچه استفاده از این داروها، تجربه طولانی مدتی از سازگاری آن ها با سیستم ایمنی بدن انسان دارند. به این معنی که با این درمان، هیچ عارضه جانبی در انتظار بیمار نخواهد بود.

استرالیا احتمالا درمان کروناویروس را به جهان عرضه می کند

پترسون با استناد به درمان های به کار گرفته شده در کشور هایی نظیر سنگاپور و چین گفت: تجربیات مثبتی در مبارزه با کروناویروس خارج از مرز های استرالیا نیز ثبت شده است. گروه تحقیقاتی من اطمینان دارند که می توانند این دارو ها را به بیماران دیگر کشور ها منتقل کنند.

وی اضافه نمود: ما می خواهیم بهترین درمان را برای استرالیایی ها به ارمغان بیاوریم و نه حدس های شخصی یا تجربیات چند نفر. محققان ما امیدوارند تا خاتمه ماه مارس به یک درمان قطعی دست یافته و آن را روی بیماران آغاز کنند.

درمان جدید مبتنی بر اچ. آی. وی است

این تحقیق از بیماران چینی الهام گرفته شده است که در ابتدا این دارو را در استرالیا دریافت کردند.

پترسون گفت: پزشکان ما بسیار شگفت زده شده اند که یک داروی اچ. آی. وی موسوم به sic در واقع می تواند در مقابل کروناویروس جدید به خوبی عمل کند. وی اضافه نمود: این دارو روی اولین موج از بیماران چینی که ما در استرالیا داشتیم، خیلی خوب عمل کرد. این امیدبخش است، چرا که ما اینجا به چیز های واقعاً خوبی رسیده ایم.

یک درمان مفید برای مقابله با کووید-19 که جهان را فرا گرفته و بیش از 150 هزار نفر را در جهان آلوده کرده است، در صورت واقعی بودن مانند یک معجزه خواهد بود.

منبع: فرادید
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 861

به "استرالیا به درمان احتمالی کروناویروس رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا به درمان احتمالی کروناویروس رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید