اتحادیه اروپا ازنتیجه کنفرانس اقلیمی سازمان ملل ابراز ناامیدی کرد

به گزارش مجله نایس پاتوق، کمیسیون اروپا با صدور بیانیه ای از نتیجه کنفرانس اقلیمی سازمان ملل در مادرید ابراز ناامیدی کرد.

اتحادیه اروپا ازنتیجه کنفرانس اقلیمی سازمان ملل ابراز ناامیدی کرد

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، اتحادیه اروپا امروز یکشنبه گفت که از نتایج حاصل از کنفرانس اقلیمی سازمان ملل در مادرید بسیار ناامید و متاثر شده است.

در بیانیه صادره از سوی کمیسیون اروپا در بروکسل در این خصوص آمده است: اتحادیه اروپا از نتیجه بیست و پنجمین کنفرانس آب و هوائی در چارچوب سازمان ملل متحد درباره تغییر اقلیم زمین در مادرید نا امید شده و امیدوار است که یک راهبرد کاهش انتشار طولانی مدت در سال آینده در مجمع گلاسگو حاصل گردد.

در ادامه این بیانیه آمده است: این بسیار نا امید نماینده است که پس از سال ها کار فشرده، به ویژه در هفته های اخیر ما نتوانستیم در مورد ماده 6 توافق کنیم؛ ماده ای که انگیزه هایی را برای کاهش فراوری گاز های گلخانه ای در حال حاضر و در آینده با هدف حفظ محیط زیست فراهم می نماید.

این در حالیست که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد نیز ساعاتی پیش و پس از انتها نشست تغییرات آب و هوائی در مادرید گفت که برای این فرصت از دست رفته متأسف است.

بر اساس گزارش ها حدود 80 کشور به افزایش تعهدات خود در زمینه رعایت مسائل آب و هوایی در سال 2020 متعهد شده اند، اما این کشور ها تنها 10 درصد گاز های گلخانه ای را فراوری می نمایند.

شایان ذکر است، هیأت حاکمه آمریکا پیشتر اعلام نموده بود که در صدد است تا فرایند خروج این کشور از توافق آب و هوائی پاریس را شروع کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 617

به "اتحادیه اروپا ازنتیجه کنفرانس اقلیمی سازمان ملل ابراز ناامیدی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا ازنتیجه کنفرانس اقلیمی سازمان ملل ابراز ناامیدی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید