آژانس اطلاعات مرکزی کره جنوبی به ابزار سازش بین دو کره تبدیل می گردد

به گزارش مجله نایس پاتوق، در حال حاضر نهاد اطلاعاتی سابق کره جنوبی تغییر رویه داده و ابزار سازش بین این کشور و کره شمالی شده است.

آژانس اطلاعات مرکزی کره جنوبی به ابزار سازش بین دو کره تبدیل می گردد

به گزارش به نقل از دیلی بیست، آژانس اطلاعات مرکزی کره جنوبی به تازگی اعلام نموده که به دنبال صلح و همکاری میان دو کره است.

دیلی بیست در این باره نوشت: این آژانس اطلاعاتی که در گذشته مقر دیکتاتور های این کشور بوده، سال ها پیش به سرویس اطلاعات ملی تغییر نام داده است و اکنون به عنوان ابزاری برای سازش دو کره فعالیت می کند.

تغییر نقش این سرویس اطلاعاتی را می توان در انتصاب پارک جیئه-ون سیاستمدار حرفه ای و چپگرای این کشور از سوی مون جائه-این رئیس جمهور لیبرال کره جنوبی، دانست.

جیئه-ون که 78 سال سن دارد در سال 2006 (1385) به علت موافقت با ارسال 500 میلیون دلار یاری اقتصادی به کره شاقتصادی برای برگزاری اولین نشست مشترک دو کره (درسال 2000/1379) به دست کیم دائه-جونگ رئیس جمهور اسبق کره جنوبی، و کیم جونگ ایل پدر رهبر کنونیکره شاقتصادی، به زندان افتاد. او اکنون امیدوار است تا از مقام کنونی اش برای بازگرداندن صلح با پیونگ یانگ بهره گیرد.

با اقدام ماه گذشته کره شاقتصادی علیه دفتر نمایندگی مشترک دو کره، اکنون مون جائه-این به دنبال احیای روابط و مصاحبه با کره شاقتصادی است و علاوه بر انتصاب این مقام، به فراری های کره شاقتصادی نیز دستور داده تا بالن هایشان را به آسمان نفرستند. از همین رو تغییر و تحولات در سرویس اطلاعات سئول در حال حاضر کانون توجه است.

تغییر نام این سازمان نیز در راستای کنترل شدید آن انجام گرفته است. این نهاد که سال ها از منظر اختیاراتش همانند اف بی آی و سیا در آمریکا در نظر گرفته می شد، اکنون روش خود را تغییر داده و به دنبال صلح با کره شاقتصادی است. از لحاظ اختیارات هیچ سازمانی جز آژانس ملی خدمات پلیس در داخل کره جنوبی نخواهد توانست جایگزین این نهاد گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: nicepatogh.ir شناسه مطلب: 1126

به "آژانس اطلاعات مرکزی کره جنوبی به ابزار سازش بین دو کره تبدیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس اطلاعات مرکزی کره جنوبی به ابزار سازش بین دو کره تبدیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید